Ortodoncie pro děti i dospělé

Pro nové i stávající pacienty CLINIQ Dejvice.

Nabídka ortodontických služeb

Snímatelný aparát

V období, kdy se začínají střídat první mléčné zuby za stálé, je možné si při určitých typech vad pomoci barevnými rovnátky. Aby dobře fungovala, je potřeba být poctiví a nosit je co nejvíce, aby se problém podařilo vyřešit co nejrychleji. Rozhodně nejsou pouze na noc. Nezbytná je vysoká míra motivace malého pacienta a důsledná pomoc rodičů. Po léčbě se nočním udržováním výsledek stabilizuje a už se jen čeká na výměnu ostatních zubů.

Fixní aparát

Zámečky a oblouky, rovnátka na pevno. Jsou nutná u některých typů vad. Práce s nimi je efektivní, ale čištění náročné a mohou pacientovi způsobovat dočasný diskomfort. Umožňují ale korekci určitých problémů, se kterými si jiné typy aparátů neporadí. Při precizním čištění dokáží pacienta zdobit jako šperk.

Fóliový aparát

Estetický způsob, jak řešit širokou paletu vad skusu. Nejsou ale všemocná. Jejich předností jsou hlavně menší síly a obecně vyšší komfort při léčbě. Největší výhodou zůstává snadné čištění zubů, jelikož folie se sundávají před každým jídlem a po jídle je vždy nutné použít kartáček – na zuby i na folie samotné. Folie musí být nasazeny 22 hodin denně.

Předléčení

Určité typy vad je ideální korigovat specifickým typem aparátu ještě před nasazením samotných rovnátek nebo fólií. Tento postup umožní problém velmi zredukovat a následné doléčení již bývá mnohem snazší a rychlejší. Nezbytné je ovšem správné načasování, a proto je velmi důležitá včasná diagnostika ortodontické vady.

Stabilizace

Nezbytná součást jakékoliv léčby, která po srovnání zubů zajišťuje dlouhotrvající a uspokojivý výsledek po dlouhá léta. Zuby mají po ortodontické léčbě tendenci vracet se na svoji původní pozici, proto je nutné výsledek stabilizovat a dvakrát za rok se na kontrole přesvědčit, že je vše v pořádku.

Jak u nás probíhá první návštěva

Naše první seznámení většinou zabere kolem 30 minut. Termín si s námi můžete domluvit pomocí těchto kontaktů. Po úvodním přivítání Vás lékař vyšetří, zaznamená si nález a předpokládanou cestu řešení problému. Následně Vám zhotovíme sken zubů a případně i přehledový rentgenový snímek, abychom si mohli spolu popovídat o pravděpodobném postupu a odhadované ceně léčby.

Vše si názorně ukážeme na čerstvě zhotovené dokumentaci a vysvětlíme si, co je potřeba léčit, jak a proč. Poté máte možnost si vše v klidu doma promyslet. Pokud to okolnosti dovolí, lze ještě během první návštěvy doplnit kompletní vstupní vyšetření (30 minut), abychom měli dostatek podkladů pro tvorbu detailního léčebného plánu.

Kompletní vstupní vyšetření obnáší:

 • doplnění fotodokumentace zubů

 • dálkový rentgenový snímek z profilu

 • případně i 3D rentgen.

Zkrátka všechno nezbytné pro diagnostiku a detailní léčebný plán. Prezentace plánovaného postupu léčby proběhne s odstupem několika týdnů, pečlivě zvážíme spoustu variant, ze kterých se vždy snažíme vybrat tu pro pacienta nejlepší. Léčba by měla být co nejkratší, ale v ortodontickém pojetí to často znamená 18 měsíců. Po seznámení s navrhovaným plánem se s Vámi domluvíme na termínu zahájení léčby

Ceník

Cenotvorba je vždy individuální a vychází z léčebného plánu, který reflektuje vadu chrupu. Celkovou cenu za léčbu, která většinou průměrně trvá kolem 2 let, se vždy dozvíte před jejím zahájením. 


První návštěva

od 700 Kč

Vstupní dokumentace a tvorba léčebného plánu

od 2 900 Kč

Snímatelný aparát

od 4 900 Kč

Fixní aparát

od 45 000 Kč

Fóliový aparát

od 75 000 Kč

Stabilizace

od 12 000 Kč


SPOLUPRACUJEME S VĚTŠINOU POJIŠŤOVEN

Co pojišťovny hradí?

 • Preventivní prohlídka 2x za rok
  hradí pojišťovna ve výši 476 Kč

 • Lokální anestezie – základní
  hradí pojišťovna ve výši 105 Kč

 • Intraorální RTG
  hradí pojišťovna ve výši 79 Kč

Přijímáme

Kdo se o Vás postará

MDDr. Zděněk Řehoř

Specialista v ortodoncii

Vzdělání: 2009-2015 na LF UK v Hradci Králové - obor zubní lékařství, 2016-2019 na 1. LF UK v Praze předatestační příprava v oboru ortodoncie.

MDDr. Zdeněk Řehoř se při plánování terapie vždy snaží myslet v první řadě na pacienta, zohledňovat jeho potřeby i přání, vše za předpokladu dodržení lékařských zásad a s ohledem na optimální výsledek. K tomu mu pomáhá množství moderních technologií a především spolehlivý tým.

První léta po složení atestační zkoušky působil na velmi prestižním pracovišti a měl možnost konzultovat léčebné postupy s nejpovolanějšími profesionály napříč všemi stomatologickými obory.

Sledujte nás na sociálních sítích

Zarezervujte si svůj termín na ortodoncii

Objednat se můžete na +420 775 751 145 nebo nám napište na orto@cliniqdejvice.cz