Dentální hygiena pro děti i dospělé

Základem prevence a dlouhodobé stomatologické péče je dentální hygiena. 

Komplexní služby dentální hygieny 

Odstranění zubního povlaku a pigmentací

Za pomoci technologie Airflow Plus pohodlně a bezpečně odstraňujeme biofilm a pigmentaci. Díky šetrné technologii EMS je ošetření minimálně invazivní a funguje na základě teplé vody a speciálního prášku, který šetrně, ale velmi efektivně odstraní nečistoty z povrchu zubu.

Odstranění zubního kamene

Zubní kámen vzniká při nepravidelném a nedostatečném odstraňování zubního povlaku. Vede k zánětům dásní a parodontitidě, která může vést až k předčasné ztrátě zubů. Technologie NoPain EMS odstraňuje čerstvě kalcifikovaný zubní kámen se sníženou potřebou ručního a přístrojového zásahu.

Léčba parodontitidy

Na základě vstupní prohlídky a diagnostiky parodontitis stanovujeme individuální léčebný plán, který se z pravidla skládá z několika návštěv. Odstranění zubního kamene pod dásněmi provádíme ve spolupráci se zubním lékařem.

Domácí péče a používání dentálních pomůcek

Během dentální hygieny vám vysvětlíme, jak správně používat jednotlivé dentální pomůcky doma a provedeme instruktáž, která vám pomůže v udržení dlouhodobé prevence. Více se dozvíte na našem blogu.

Kombinované bělení Purewhitening

Pro dosažení co nejlepších výsledků bělení zubů pracujeme s českou značkou Purewhitening. Kombinací domácího a ordinačního bělení jsme schopni dosáhnout dlouhodobého výsledku. Kombinované bělení obsahuje individuální zhotovení nosičů na domácí bělení, kontrolní návštěvu po domácí fázi, ordinační fázi bělení. Celý proces bělení pečlivě fotodokumentujeme. Více o bělení Purewhitening se dozvíte na našem blogu.

Estetické služby jako součást dentální hygieny?

Dentální hygiena je pro pacienty důležitá i z estetických důvodů. Výhodou CLINIQ je silný tým stomatologů, kteří dokáží pacientům poskytnout komplexní stomatologickou péči vč. estetických výkonů.

V první řadě je však nutná rezervace a vyšetření u dentální hygienistky.

Ceník dentální hygieny


0-5 let – Dentální hygiena

od 1 890 Kč

Vyšetření - hygienické indexy, odstranění zubního kamene (ručně), ošetření pomocí profesionálního čištění zubů NoPain - AIRFLOW Prophylaxis Master, dle protokolu GBT, kalibrace mezizubních kartáčků, floridace. Motivace + instruktáž čištění dětského pacienta a rodičů. Ošetření probíhá vždy individuálně dle spolupráce dítěte.

Od 5 let – Dentální hygiena

od 2 250 Kč

Vyšetření - hygienické indexy, odstranění zubního kamene (ručně), ošetření pomocí profesionálního čištění zubů NoPain - AIRFLOW Prophylaxis Master, dle protokolu GBT, kalibrace mezizubních kartáčků, floridace. Motivace + instruktáž čištění dětského pacienta a rodičů. Ošetření probíhá vždy individuálně dle spolupráce dítěte.

Dospělý pacient – Vstupní prohlídka

od 2 490 Kč

Vstupní dentální hygiena- parodontologické a hygienické indexy, odstranění zubního kamene (ručně/ultrazvukem), ošetření pomocí profesionálního čištění zubů NoPain - AIRFLOW Prophylaxis Master, dle protokolu GBT, kalibrace mezizubních kartáčků, motivace + instruktáž čištění.

Dospělý pacient – Pravidelná prohlídka

od 2 250 Kč

Kontrolní dentální hygiena, kontrolní parodontologické vyšetření, hygienické indexy, rekalibrace, reinstruktáž, odstranění zubního kamene s použitím NoPain EMS technologie, vyhlazení povrchu zubů, EMS airflow Plus, profesionální fluoridace/remineralizace skloviny. Vhodné pro děti od 5 let.

Dospělý pacient – Recall

od 1 500 Kč

Pravidelná dentální hygiena - kontrolní parodontologické a hygienické indexy, odstranění zubního kamene (ručně/ultrazvukem), ošetření pomocí profesionálního čištění zubů NoPain - AIRFLOW Prophylaxis Master, dle protokolu GBT, rekalibrace mezizubních kartáčků, remotivace + reinstruktáž čištění.


SPOLUPRACUJEME S VĚTŠINOU POJIŠŤOVEN

Co pojišťovny hradí?

  • Preventivní prohlídka 2x za rok
    hradí pojišťovna ve výši 476 Kč

  • Lokální anestezie – základní
    hradí pojišťovna ve výši 105 Kč

  • Intraorální RTG
    hradí pojišťovna ve výši 79 Kč

Přijímáme

Vrele odporúčam. Oslovil ma prístup personálu, krásne priestory, prostredie kliniky a prístupnosť autom do areálu ako príjemný bonus. Profesionalita, ľudskosť a hlavne prístup doktora k pacientom je úplne perfektný.

Matúš Majer

Dekuji za pomoc a ochotu! Velmi mily personal a lekari profici! Vrele doporucuju! Priste uz jen k vam 😊

Xenie Dobrovska

Po předchozích zkušenostech jsem dentální hygienu vždy odkládala, ale po návštěvě této kliniky se z každé návštěvy těším. Úžasný přístup, profesionalita a proto toto místo vřele doporučuji dál...

Veronika Štěpanovská

Sledujte nás na sociálních sítích

Zarezervujte si svůj termín online

Zarezervujte si svůj termín na dentální hygienu online a mějte jistotu vybraného termínu.